Kiedy ze sportem trzeba uważać

Czy sport jest dla każdego? Sprawdź!

Aktywność fizyczna jest kluczem do dobrego stanu zdrowia. Ma olbrzymi wpływ nie tylko na układ krążenia, ale także na metabolizm węglowodanów i lipidów, samopoczucie i ogólną wydolność fizyczną. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić. Lato nie zawsze równa się sport. Kiedy warto uważać? Oto porada:

Kiedy ze sportem trzeba uważać

Kiedy ze sportem trzeba uważać?

 

  • Masz słaby organizm? Jesteś podatna na przeziębienia lub kontuzje? Bądź czujna! Nie daj zaślepić spalonymi kaloriami.  Po dłuższej przerwie w uprawianiu sportu nietrudno o kontuzję czy infekcję.
  • Masz arytmię, inne problemy z sercem? Skonsultuj się ze swoim lekarzem! Specjalista pomoże Ci w zaplanowaniu wysiłku tak, by wpłynął on korzystnie na zdrowie.

 

Rozpoczynając przygodę ze sportem, pamiętaj – aktywność fizyczna to przede wszystkim przyjemność i szansa na zdrowie, możliwość spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, a nie pogoń za wynikami. 

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz