Dlaczego warto badać geny

Dlaczego warto badać geny? Sprawdź – oto porada!

Na naszej stronie internetowej często piszemy o profilaktyce i zachęcamy Wam do regularnych badań. Wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć. Dziś chcemy przybliżyć Wam zagadnienie badania genów. Ciekawi Cię, jakie tajemnice kryje Twoje DNA? Sprawdź – oto porada:

 

Dlaczego warto badać geny?

 

  • W genach zapisane są liczne choroby – te, z którymi przychodzimy na świat i także te, na które zachorujemy w przyszłości. Uwaga – to, że mamy w sobie jej zalążek, nie znaczy, że na pewno będziemy się zmagać z danymi dolegliwościami.
  • Choć wiedza o genach wciąż jest systematyzowana, naukowcy wiedzą, które z badań warto wykonać. Polecane są testy w kierunku genetycznie uwarunkowanych chorób serca. Wcześnie rozpoczęte leczenie u kardiologa może uratować życie!
  • Badanie genetyczne określają również ryzyko wystąpienia chorób autoimmunologicznych np. chorób tarczycy, chorób zapalnych układu pokarmowego, chorób neurologicznych i zaburzeń psychiatrycznych.

 

Do zbadania genów wystarczy oddanie 4 ml krwi. Warto to zrobić i zadbać o swoją przyszłość. Więcej o genach przeczytasz w najnowszej “Modzie na Zdrowie”. Pytaj o magazyn w swojej aptece: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz