Beta-karoten

Dlaczego warto wybrać naturalny beta-karoten? Sprawdź!

O przewadze beta-karotenu nad witaminą A pisaliśmy w zeszłym tygodniu („Beta-karoten lepszy od witaminy A – sprawdź dlaczego!” http://poradadnia.pl/beta-karoten-lepszy-od-witaminy-a-sprawdz-dlaczego/). Dziś podpowiadamy, dlaczego warto wybrać naturalny beta-karoten. Oto porada:

Jaki beta-karoten wybrać

Jaki beta-karoten wybrać?

 

  • Jeśli chcemy wzmocnić organizm dodatkową porcją beta-karotenu, pochodzącą spoza diety, poszukajmy suplementów, które zawierają ten składnik w naturalnej postaci.
  • Wyniki badań przeprowadzanych na zwierzętach pokazują, że suplementacja naturalnym beta-karotenem z alg w porównaniu z syntetyczną formą powodowała większe stężenie beta-karotenu w wątrobie, co sugeruje jego lepszą biodostępność. Poza tym naturalne suplementy beta-karotenu – podobnie jak produkty spożywcze bogate w ten związek – zawierają często inne cenne karotenoidy. To między innymi: alfa-karoten, kryptoksantynę, zeaksantynę, luteinę i likopen.
  • Ponadto beta-karoten w naturalnej formie może zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób u pań. Dotyczy to raka piersi u kobiet przed menopauzą oraz raka jajnika u kobiet po menopauzie.

 

Uwaga – szukając dobrych suplementów, warto zwrócić uwagę na takie „detale” jak standaryzacja substancji aktywnej w preparacie (co jest gwarancją, że każda kapsułka ma dokładnie ten sam zagwarantowany skład) czy opakowanie. W buteleczkach z ciemnego szkła beta-karoten lepiej zachowuje stabilność, świeżość i aktywność przez cały okres przydatności do spożycia ze względu na ograniczenie dostępu powietrza, światła i dobrą ochronę termiczną.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz