dobra noc

Dobra noc, czyli jak przygotować się do snu?

Każdy z nas lubi się wyspać. Dobra noc jest gwarantem dobrego dnia w szkole, w pracy, na uczelni, w domu podczas wykonywania codziennych obowiązków. Zastanawiasz się, jak spać, by się wyspać? Do tego trzeba przygotowywać się od rana! Poznaj szczegóły – oto nasza porada!

 

W jaki sposób zadbać o zdrowy i spokojny sen?

  1. Rozpocznij dbanie o zdrowy i spokojny sen zaraz po przebudzeniu. Istotne jest to, co spożywasz w ciągu dnia.
  2. Pamiętaj, o zapewnieniu sobie odpowiedniej dawki ruchu. Może to być kilkunastominutowy spacer, bądź też joga. W zależności od tego, jakie formy ruchu preferujesz.
  3. Wyeliminuj ciężkostrawną kolację. Nie jedz ostatniego posiłku zbyt późno – odpowiednią przerwą między ostatnim posiłkiem a zaśnięciem jest półtorej godziny. Dzięki temu, organizm w odpowiedni sposób będzie mógł przeprowadzić regenerację.
  4. Zwróć uwagę na czym śpisz – komfortowy materac, poduszka czy kołdra może umilić Twój sen.

Jeżeli masz problemy ze snem, postaraj się nawet w minimalny sposób zmienić swoje codzienne nawyki. Dzięki temu, raz na zawsze pożegnasz problemy z  bezsennością! Dobra noc to ta, w której wstajesz wypoczęty, w pełni sił!

 

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz