Czego nie lubią Twoje paznokcie

Dowiedz się, czego nie lubią Twoje paznokcie!

Nie tylko ze względów estetycznych warto więc o nie dbać. Czego nie lubią Twoje paznokcie? Sprawdź i… nie rób tego więcej! Oto porada:

Czego nie lubią Twoje paznokcie?

  • Płytka paznokcia wiąże barwniki, dlatego jeśli malujesz je na intensywny kolor, zawsze pod spód połóż warstwę ochronną w postaci bezbarwnego lakieru, a najlepiej odżywki. Jeśli tego nie zrobisz, paznokcie po zmyciu lakieru będą wyglądać nieestetycznie i będą przebarwione.
  • Czynnikiem drażniącym dla paznokci może być nawet zwykła woda, jeśli ręce pozostają z nią w ciągłym kontakcie, np. podczas długich kąpieli czy prania. Podobnie się dzieje przy częstym używaniu gumowych rękawiczek.
  • Keratyna pochłania wodę i pod wpływem wilgoci mięknie, a kiedy woda wyparuje z paznokcia, traci swoje właściwości ochronne, jest mniej odporna na urazy i bardziej krucha. Wiadomo też, że wszelkie detergenty i chemia gospodarcza zmieniają strukturę keratyny i powodują, że paznokcie są mniej wytrzymałe i łamliwe.
  • Urazy, uciski czy niewłaściwie przeprowadzone zabiegi mogą być źródłem zakażenia i chorób paznokci.

Paznokcie dla organizmu spełniają funkcje ochronne, zabezpieczają opuszki palców przed uszkodzeniem związanym z wykonywaniem zwykłych codziennych czynności. Warto więc o nie dbać!

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz