Jak dać odpocząć oczom

Dowiedz się, jak dać odpocząć oczom!

Oczy nie mają łatwo. Większość nas pracuje przy komputerze. Po pracy czas wolny spędzamy z telefonem w dłoni lub przed ekranem laptopa/telewizora. Jak dać odpocząć oczom? Co lubią nasze gałki, a co działa na zmysł wzroku niekorzystnie? Sprawdź!

Jak dać odpocząć oczom

Jak dać odpocząć oczom?

 

  • Usiądź w wygodnej pozycji, koniecznie w ciemnym pomieszczeniu i oprzyj łokcie o blat. Dłonie złóż w „budkę” i przysłoń nią oczy, nie dotykając ich. Patrz w ciemność tak długo, jak możesz.
  • Poznaj drugie ćwiczenie! Oprzyj łokcie na biurku. Oczy zasłoń dłońmi tak, by nie docierało do nich światło ‒ palce na czole, dolna część dłoni na kościach policzkowych i nie naciskaj gałek ocznych. Powieki powinny swobodnie podnosić się i opadać. Rozluźnij mięśnie karku, barków i szyi. Otwórz oczy i policz oddechy do dziesięciu. Poczekaj, aż przed oczami pojawi się jednolite czarne tło. Osoby o zmęczonym wzroku najpierw widzą zwykłe tło z szarymi chmurami, ciemność w świetliste zygzaki, prążki lub grę świateł i kolorów.

 

Więcej ćwiczeń i porad dotyczących dbania o narząd wzroku znajdziesz w „Modzie na Zdrowie”. Przeczytaj i dowiedz się, jak prawidłowo dbać o oczy!

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz