Efekt 3D w makijażu

Efekt 3D nie tylko na ekranie – poznaj sekrety makijażu!

Niedziela to dobry dzień na makijażowe eksperymenty! Minimalizm – coraz częściej jest pożądany także w makijażu. Jak uzyskać ten efekt, nie tracąc na podstawowych funkcjach make-upu? Jak osiągnąć efekt 3D w makijażu? Sprawdź – oto porada!

Efekt 3D w makijażu

Efekt 3D w makijażu – jak go uzyskać?

 

  • Efekt 3D w makijażu można uzyskać za pomocą modelowania. Używa się do niego palet do cieniowania, bronzerów i rozświetlaczy.
  • Modelowanie twarzy to tylko pozornie proste zabieg. Wymaga koncentracji i zdolności technicznych oraz plastycznych.
  • By wykonać dobry makijaż 3D trzeba spojrzeć na siebie krytycznym okiem – ta technika nie tylko podkreśla to, co warte, ale też ukrywa to, co trzeba. Warto więc przyjrzeć się sobie i zdecydować, co i w jakim stopniu chce się zamaskować.
  • Najprostszą z form minimalistycznego makijażu jest modelowanie twarzy samym rozświetlaczem. Miniformą są też lekkie podkłady, które nie tworzą efektu maski.

 

Więcej porad dotyczących kosmetyków i technik makijażu znajdziesz w grudniowym numerze „Mody na Zdrowie”. O magazyn pytaj w swojej aptece: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz