metody depilacji

Gładka skóra to podstawa – poznaj metody depilacji!

Gładka skóra, a zwłaszcza gładkie nogi, to podstawa urody każdej kobiety – zwłaszcza wiosną i latem. Wiele Pań boryka się z różnymi problemami po depilacji – skóra staje się sucha, podrażniona, a włoski szybko (aż za szybko) odrastają. Wahasz się między różnymi metodami depilacji? Poznaj ich zalety i wady! Oto porada:

metody depilacji

Jakie są metody depilacji?

 

  • Golenie

Plusy: prostota, dostępność, szybkość wykonania, niska cena.

Minusy: krótki efekt – po dwóch-trzech dniach zabieg trzeba powtórzyć.

  • Depilator

Plusy: nieco dłuższy efekt niż w przypadku golenia – w zależności od indywidualnych predyspozycji – od tygodnia do dwóch. Inwestycja szybko się zwraca, jeśli zastąpimy nim inne metody depilacji.

Minusy: u osób ze skłonnością do wrastania włosków może pogłębiać problem. Wielu osobom sprawia trudny do wytrzymania ból.

  • Wosk

Plusy: zabieg wykonany przez fachowca jest niemal bezbolesny, Efekt długo się utrzymuje – w zależności od indywidualnych predyspozycji – do sześciu tygodni.

Minusy: sprzyja wrastaniu włosków, w domu jest trudny do wykonania, wymaga sporej wprawy i może być bolesny.

  • Laser

Plusy: daje najdłuższy efekt, co najmniej do kilku lat, trwałe osłabienie nie powoduje wrastania włosków.

Minusy: zabieg jest drogi – depilacja łydek (jeden zabieg) to koszt ok. 400- 500 zł. Należy wykonać od dwóch do sześciu zabiegów w kilkutygodniowych odstępach, więc aby zdążyć przed latem, należy zacząć serię wczesną wiosną (nie można depilować w ten sposób opalonej skóry).

 

A Ty? Z jakiej metody korzystasz najczęściej? Daj znać w komentarzu!

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz