herbata

Herbata – sprawdź, co musisz wiedzieć o swoim ulubionym napoju!

Dzień bez herbaty jest dniem straconym? Twoja szafka pęka w szwach? Wciąż zaskakujesz domowników i gości nowymi smakami? Jeśli jesteś herbaciarą, to porada dla Ciebie! Poznaj niezwykłe ciekawostki:

 

Herbata – co warto o niej wiedzieć?

 

  • Choć herbata, podobnie jak kawa, zawiera kofeinę, proces jej wchłaniania przebiega inaczej. Kofeina z kawy wchłania się już w żołądku, a ten sam związek pochodzący z herbaty syntetyzowany jest dopiero w jelitach.
  • Występujące w herbacie taniny (najwięcej jest ich w czarnej) ograniczają wchłanianie żelaza niehemowego i wapnia w przewodzie pokarmowym.
  • Większe ilości herbaty mogą pić osoby ze stwierdzoną hemochromatozą.
  • Choroba ta objawia się nadmiernym wchłanianiem żelaza z przewodu pokarmowego, a taniny herbaciane mogą być pomocne w zmniejszaniu jego zawartości w organizmie.

 

Herbata – królowa napojów, to bohaterka jednego z artykułów najnowszego numeru „Mody na Zdrowie”. O nasz zaprzyjaźniony miesięcznik pytaj w swojej aptece: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz