Hormony a wypadanie włosów

Hormony a wypadanie włosów – dowiedz się więcej!

Wypadają Ci włosy? Zastanawiasz się, czy to nie jest przypadkiem wina hormonów? Sprawdź! Oto porada:

Hormony a wypadanie włosów

Co musisz wiedzieć na temat wpływu hormonów na włosy?

 

  • Nadmierne wypadanie włosów może być też spowodowane zawirowaniami hormonalnymi w czasie dojrzewania, ciąży, a potem menopauzy.
  • O ile osłabienie po ciąży jest przejściowe, to po menopauzie hormony nieodwracalnie uzyskują nieprawidłowe proporcje. Przede wszystkim obniża się poziom estrogenów, które mają korzystny wpływ na włosy.
  • Co prawda produkcja androgenów w tym czasie nie rośnie, ale przez niski poziom estrogenów niekorzystnie zaburzone zostają proporcje między nimi a estrogenami. To właśnie stały poziom androgenów przy spadku estrogenów jest winny temu, że fryzura się przerzedza, za to włosy mogą pojawić się w tzw. Męskich rejonach: nad górną wargą czy na podbródku.
  • Część kobiet zauważa poprawę przy stosowaniu hormonalnej terapii zastępczej (zawarte w niej estrogeny przeciwdziałają skutkom działania androgenów).

 

Więcej na temat przyczyn wypadania włosów przeczytasz w „Modzie na Zdrowie”.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz