Idealny biustonosz? Radzimy, jak nie popełnić błędu przy jego zakupie!

Biustonosz to jedna z najważniejszych części kobiecej garderoby – jest podstawą każdej stylizacji. Dobrze dobrany biustonosz korzystnie wpływa na wygląd i kondycję piersi. Mimo że kobiety noszą biustonosze przez kilkadziesiąt lat życia, często powielają te same błędy przy jego wyborze. Oto rada:

 

Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

 

  1. Dobrze zmierz obwód pod biustem! Biustonosz nie może być ani za luźny, bo wtedy nie spełnia swoich właściwości, ani za ciasny – wówczas utrudni oddychanie.
  2. Wybierz właściwy rozmiar miseczek! Zbyt małe prowadzą do powstania nieestetycznych fałdek i marszczenia biustu. Przy zbyt dużych piersi stracą kształt i jędrność.
  3. Pamiętaj o dobrze dobranych ramiączkach! Wraz z obwodem i fiszbinami podtrzymują biust. Nie mogą więc być ani za krótkie, ani za luźne. Mają za zadanie podtrzymać piersi, ale nie muszą wrzynać się przy tym w skórę ramion i uściskać mięśni.

 

Przy wyborze biustonoszu warto skorzystać z usług brafitterki. Pomoże dobrać stanik, które idealnie podtrzyma biust i będzie służył przez kilka lat.

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz