minimalizm w kosmetyczce

Im prościej, tym lepiej – minimalizm w kosmetyczce

Wszystko, co slow, wydaje się dziś modne. Stawiamy na minimalizm w wielu dziedzinach życia, także w urodzie. Minimalizm w kosmetyczce też ma sens! O piękny wygląd można bowiem dbać nawet małą ilością kosmetyków i specyfików do poprawiania urody. Sprawdź!

 

Minimalizm w kosmetyczce – od czego zacząć?

 

  • Więcej nie znaczy lepiej – tyczy się to także składu kosmetyków. Najlepsze kremy mają prosty skład – jedną lub dwie substancje czynne. Taka kompozycja przynosi skórze optymalny efekt. W taki schemat wpisują się hipoalergiczne dermokosmetyki apteczne, wybawienie dla wrażliwej skóry. Zawierają one minimalną ilość konserwantów, barwników, substancji zapachowych i alkoholu, składników podrażniających lub uczulających.
  • Dobry znaczy drogi? Nie zawsze! Kupując kosmetyki, nie patrz na cenę! Przede wszystkim zwracaj uwagę na skład produktu. Warto wybierać te apteczne, z wysokim stężeniem składników aktywnych o udowodnionym działaniu, np. z retinoidami (pochodne witaminy A). Dzięki nim skóra staje się świeższa, gładsza, lepiej napięta. Pamiętaj – dobry krem powinien dać efekt dopiero po pół roku stosowania.
  • Stosowana przez 6 tygodni kuracja witaminą C, rozjaśni i wygładzi skórę. Pamiętając o regularnej pielęgnacji, nie musisz więc być otoczona masą specyfików. Codziennie warto znaleźć chwilę dla siebie. Skoro myjesz zęby rano i wieczorem, dlaczego nie możesz zadbać o skórę?
  • Bez względu na to, co robisz –  czy oczyszczasz twarz, czy się malujesz, zawsze rób to uważnie i z troską o skórę. Poświęć czas na masaż podczas nakładania kremu czy robienia peelingu, a makijaż niech będzie dla Ciebie przyjemną czynnością, a nie pospiesznym „malunkiem”.

 

Istota slow beauty tkwi nie w szybkim efekcie, lecz w cierpliwej, rutynowej pielęgnacji. Szczegóły w „Modzie na Zdrowiej” – przeczytaj artykuł i stosuj wskazówki!

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz