zdrowie

Jak cieszyć się zdrowiem przez cały rok? Oto porady!

Stan zdrowia w dużej mierzy zależy od nas! Badania nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości. Z analiz naukowych wynika, że zdrowie zależy: w 53% od stylu życia, 21% od środowiska, 16% od genów, a w 10% od systemu opieki medycznej. Oznacza to, że działania profilaktyczne, również te popularnie rozumiane jako „zdrowy styl życia”, mają znaczący wpływ i na dobre samopoczucie, i na długość życia. Oto porada na cały rozpoczynający się rok:

Co zrobić, by przez cały rok cieszyć się zdrowiem?

 

  • Kochaj! Wsparcie społeczne, a także uczestniczenie w życiu wspólnoty i wchodzenie w wiele różnych interakcji z ludźmi (zwłaszcza na płaszczyźnie partnerskiej i rodzinnej) nie tylko poprawia samopoczucie psychiczne, ale też znacząco wydłuża życie. Pomaga również w szybszym uporaniu się z chorobą somatyczną. Lepsza integracja wiąże się również z mniejszym prawdopodobieństwem zachorowania na infekcje górnych dróg oddechowych.
  • Pamiętaj o zbilansowanej diecie! W nowym roku postaraj się odstawić przetworzone, tłuste, słone i słodkie produkty, ubogie w witaminy i minerały. Warto wiedzieć, że nie tylko obciążają serce, sprzyjają cukrzycy i chorobom naczyń krwionośnych, ale też potęgują niepokój, obniżają zdolności poznawcze, w tym umiejętność uczenia się, oraz zwiększają ryzyko depresji i demencji.
  • Ruszaj się! Umiarkowany wysiłek poprawia wydolność układów krążenia i oddechowego, wzmacnia kości, uwalnia od stresu, poprawia nastrój, sprzyja utrzymaniu odpowiedniej masy ciała, a gdy zachodzi taka konieczność, pomaga zrzucić nadmiar kilogramów.

 

Więcej o tym, jak dbać o zdrowie przez cały rok, przeczytasz w styczniowym numerze Mody na Zdrowie. Sprawdź, gdzie znajdziesz magazyn:

http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz