jak dbać o skórę

Flirty z filtrami – zablokuj się skutecznie!

Mimo tego, że w naszej szerokości geograficznej słonecznych dni mamy jak na lekarstwo, a urlopy są zawsze za krótkie, powinieneś pamiętać o kremach z filtrami. Dermatolodzy i kosmetolodzy mają rację! Warto zatem ich posłuchać.

Dlaczego nie stosujemy kremów z filtrem?

Powód jest prosty – obawiamy się, że pozostaniemy bladzi. Wrócić z urlopu bez opalenizny? Wolne żarty!

Jaki zadbać o naszą skórę podczas wakacji?

  1. Pamiętaj, że jesteś typem nordyckim. W naszej skórze jest mało melatoniny, czyli ciemnego barwnika, który jest w stanie wychwycić i “unieszkodliwić” część promieniowania ultrafioletowego.
  2. Zadbaj o najwyższą ochronę przeciwsłoneczną. Przez pierwsze 2-3 dni stosuj SPF 50.
  3. Obserwuj swoją skórę. Jeśli nie pojawiają się żadne problemy po opalaniu, zmień filtr na SPF 30 lub SPF 20.
  4. Nie żałuj kremu z filtrem na swoją skórę. Oczywiście precyzja nie jest możliwa w warunkach plażowych, ale pamiętaj o tym, by nakładać dość grubą warstwę. Na samą twarz nałóż porcję, która mieści się ma łyżeczce do herbaty. Resztę ciała smaruj kremem intuicyjnie.
  5. Nie obawiaj się, że pozostaniesz bez opalenizny. Każdy krem z filtrem zapewni Ci opaleniznę, tylko wolniej i bez ryzyka poparzeń.
Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz