porady zdrowie

Jak dbać o zdrowie?

Zdrowie według badań jest jedną z trzech najbardziej cenionych przez Polaków wartości. Brak problemów zdrowotnych sprawia, że możemy cieszyć się pełnią życia i osiągać zamierzone cele. Co zatem powinniśmy zrobić, by zdrowie nam dopisywało? Przedstawiamy Wam kilka złotych zasad.

Zdrowie to unikanie przetworzonej żywności

Na półkach sklepowych nie brakuje produktów składających się głównie z konserwantów, sztucznych barwników i słodzików, które…oczywiście mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Chcąc być zdrowym, powinniśmy ograniczyć lub zrezygnować ze spożywania produktów zawierających chemiczne dodatki.

Jedz śniadania!

Pełnowartościowe śniadania dostarczą nam energii na cały dzień. Posiłkowanie się pełnowartościowymi przetworami tj. owsianka, uchroni nas od wielu chorób m.in. serca.

Sen – lek na zmęczenie i nie tylko

Zdrowy, długi sen – dla dorosłego człowieka wynoszący min. 7 godzin, dla dziecka min. 9 – to nie tylko lek na zmęczenie i forma podstawowej regeneracji po męczącym dniu, ale również zapobieganie chorobom. Zbyt mała ilość snu implikuje osłabienie organizmu, co prowadzi do pojawienia się w naszym życiu chorób.

Dbaj o codzienną aktywność

Ludzki organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje codziennej aktywności fizycznej. Bieg, spacer, pójście na basen, jazda rowerem – każda forma aktywności fizycznej jest dobra. Najważniejsze, aby występowała ona każdego dnia. Brak aktywności negatywnie wpływa na pracę serca, dlatego powinniśmy zadbać o choć kilka minut marszu i głębszego oddechu.

Unikaj używek

Wszystko w nadmiarze szkodzi, używki zwłaszcza. Papierosy? Odrzuć całkowicie. Kawa i alkohol? Zachowaj umiar.

Oczyść dom z chemikaliów

Niestety, w części naszych domów znajduje się dużo toksycznych związków, pól elektromagnetycznych i innych zanieczyszczeń. Pamiętaj, postaraj się utrzymać poziom szkodliwych substancji na rozsądnym poziomie.

Gorączka? Wypoć się!

Jeśli jesteś chory, męczy Cię gorączka, brak Ci sił na cokolwiek – wygrzej się i wypoć! W ten sposób pozbędziesz się znajdujących się w ciele toksyn i wywołasz naturalną reakcję odpornościową organizmu.

Dbaj o psychikę

Pracuj nad sobą. Wykuj ćwiczenia relaksacyjne, unikaj stresujących sytuacji, pracuj nad głową, a będziesz cieszył się zdrowiem.

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz