Udany związek – mamy patent!

Pamiętaj – każda relacja zaczyna się od Ciebie. To od Ciebie zależy, jak będzie układało Ci się z drugim człowiekiem – w pracy, w przyjaźni, a przede wszystkim w związku. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by stworzyć relację niemalże idealną.

Jak dbać o związek?

Jeśli troszczysz się o drugą osobę, chcesz wiedzieć, że to sprawia jej przyjemność. Pamiętaj, że ona oczekuje tego samego.

Oto kilka kroków, które pomogą Ci “dopieścić” swój związek:

  1. Pozwól o siebie dbać. Mężczyźni mają we krwi chęć troszczenia się o kobietę, ale muszą dostać komunikat zwrotny, którym jest wdzięczność.
  2. Nie oczekuj zbyt wiele od samego początku. Czasami mamy zbyt wiele oczekiwań, co zniechęca i tworzy niepotrzebny dystans.
  3. Zwróć uwagę na to, jak czujesz się w towarzystwie tego mężczyzny. Jeśli już na samym początku związku pojawia się niepotrzebne napięcie lub po prostu nie możesz być przy nim sobą,lepiej zrezygnować z budowania relacji na takich fundamentach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uczucie was łączące, stanie się toksyczne.
  4. Zastanów się, jak czuły jest Twój partner. Jeśli od początku znajomości nie układa wam się, wątpliwe, by z czasem się poprawiło.
  5. Myśl także o sobie. Kochaj, szanuj i akceptuj przede wszystkim siebie.
  6. Przestań żądać. Zamiast oczekiwać czegoś, czy zuchwale tego wymagać, warto o to poprosić w pozytywny sposób.
  7. Mów o tym co czujesz. Nie możesz oczekiwać, że Twój partner wszystkiego się domyśli.
Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz