jak leczyć zatoki

Jak leczyć zatoki? Radzimy, jak przygotować domowe inhalacje!

Jak leczyć zatoki? Odpowiedź potrzebna natychmiast!

Charakterystyczny ból głowy – okolic oczu, nosa. Boli czoło, bolą policzki. Oczy płaczą bez powodu. Jedno, drugie kichnięcie i już wiesz – walkę z zatokami czas zacząć. Jak leczyć zatoki naturalnymi sposobami? Dziś polecamy domowe inhalacje!

Odetchnij zdrowiem!

Inhalacje to znany i sprawdzony sposób na różne infekcje – między innymi górnych i dolnych dróg oddechowych. Inhalacjami leczy się również katar, kaszel, przeziębienie, alergię oraz właśnie to, co dziś interesuje nas najbardziej – zatkane zatoki. W tym ostatnim przypadku jest zabieg ten jest szczególnie korzystny i, co ważne, przynosi natychmiastową ulgę. Jak wykonać inhalację na zatoki w domowym zaciszu? Oto porada!

Czego potrzebujesz do przygotowania inhalacji? Oto kilka propozycji!

Oto lista niezbędnych rzeczy i produktów do przeprowadzenia domowych inhalacji. Proponujemy kilka „składnikowych” wersji. Przygotuj: miskę lub garnek, rondel, szeroki, gruby ręcznik. Składniki niezbędne do przygotowania inhalacji: (wersja 1.) 50g wybranych suszonych ziół (rumianku, mięty pieprzowej, tymianku, szałwii lub skrzypu); (wersja 2.) olejek eteryczny ( z bazylii, rozmarynu, drzewka herbacianego, eukaliptusowy, lawendowy, z mięty pieprzowej oraz majerankowy); (wersja 3.) mgiełka solankowa.

Sposób przygotowania

Jaki jest następny krok, gdy mamy już wszystkie składniki? W rondelku lub czajniku należy zagotować litr wody. W misce lub garnku umieść 50g wybranych ziół. Jakie najlepiej wpłyną na Twoje chore zatoki? Przede wszystkim rumianek, mięta pieprzowa, tymianek, szałwia i skrzyp. Możesz również zmieszać ze sobą kilka rodzajów ziół – sama skomponuj mieszankę. Zalej je wrzącą wodą.

Brak ziół? Jest na to sposób!

Myślisz, że skoro nie masz dostępu do świeżych ziół, to wszystko stracone? Nie! Istnieje alternatywa dla ziół! I to równie skuteczna! Jeśli nie masz suszonych ziół, ulgę chorym  zatokom przyniesie również wkropienie do wody odrobiny olejku eterycznego. Olejki eteryczne polecane przy leczeniu zatok to te z: bazylii, rozmarynu, drzewka herbacianego, eukaliptusa, lawendy, mięty pieprzowej czy majeranku. Mamy jeszcze jeden zamiennik – działanie udrażniające zatoki i przeciwwirusowe wykazuje również mgiełka solankowa.

Jak leczyć zatoki? Zdecyduj się na inhalacje!

Mieszanka gotowa? Woda zagotowana? Zatem… inhalację czas zacząć! Jak? Nachyl głowę nad naczyniem z gorącą wodą z dodatkiem olejku lub tą, którą zalałaś zioła. Głowę nakryj szczelnie grubym ręcznikiem, zamknij oczy i wdychaj aromat ziół lub olejków eterycznych. Uwaga – nie nachylaj się zbyt nisko, by gorąca para nie poparzyła Twojej twarzy. Uważaj również, by przypadkiem nie oblać się wrzątkiem. Ile i jak często się inhalować? Inhalacja powinna trwać do 20 do 30 minut i być powtarzana dwa razy dziennie.

Życzymy zdrowia!

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz