jak obliczyć termin porodu

Dziś podpowiadamy, jak obliczyć termin porodu!

Nawet jeśli przez okres ciąży napotkasz na różnego rodzaju trudności i wyboje, to po dziewięciu miesiącach czeka Cię wielka nagroda – urodzi się Twoje dziecko! Dziś podpowiadamy, jak to obliczyć!

Jak obliczyć termin porodu?

To pytanie zapewne zadaje sobie każda przyszła mama. Jednak na przekór wszystkim nowoczesnym metodom, odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Na co zwrócić uwagę?

  1. Ciąża będzie trwać mniej więcej 266 dni. To jedyny pewny fakt, jeśli chodzi o obliczenia.
  2. Możesz wyliczyć przypuszczalną datę. Jeśli masz cykl 28-dniowy, podczas obliczeń kieruj się regułą: TERMIN PORODU = PIERWSZY DZIEŃ OSTATNIEJ MIESIĄCZKI + 7 DNI – 3 MIESIĄCE PLUS ROK. Prawdopodobnie tego dnia Twoje dziecko będzie już w  pełni gotowe, by przyjść na świat.
  3. Nie obawiaj się przenoszenia ciąży. Obecnie bardzo rzadko zdarza się, by ciąża trwała dłużej niż 294 dni.
  4. Wyczekuj 39. tygodnia. Wtedy dziecko definitywnie krzyżuje rączki na piersi, podciąga nóżki i chce opuścić brzuch mamy.

Więcej informacji o tym, jak obliczyć termin porodu, znajdziesz w lipcowej “Modzie na Zdrowie”, dostępnej w najlepszych aptekach. Zapytaj o nią swojego farmaceutę.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz