Stres

Jak pozytywnie wykorzystywać stres? Oto porada!

Stres kojarzy Ci się z tym, co złe, negatywne, smutne? Pomyślałaś kiedyś, że można go wykorzystać pozytywnie? Naprawdę się da! Oto porada:

 

Jak pozytywnie patrzeć na stres?

 

1. Nie bój się nazywać rzeczy po imieniu. Przyznaj, że się stresujesz. Wypowiedz to na głos, a jeśli nie możesz, zapisz od razu na kartce. Dopuść do siebie świadomość, że odczuwasz stres.
2. Zaakceptuj go! Spróbuj zrozumieć, dlaczego odczuwasz napięcie. Najczęściej stresujemy się tym, co jest ważne, co ma dla nas duże znaczenie. Pozwoli ci to zrozumieć, że w danej sytuacji ma on prawo się pojawić, bo walczysz o coś ważnego w swoim życiu. Uznaj więc tę reakcję jako informację, co jest dla Ciebie ważne.
3. Traktuj go jako źródło energii. Stres odczytujemy głównie z poziomu ciała (serce bije mocniej, pocą się ręce, żołądek się zaciska, drży głos). Wprowadza to organizm w stan podwyższonej gotowości, czyli zwiększonej ilości energii, która ma ci pomóc poradzić sobie z trudną sytuacją. Wykorzystaj to. Skoncentruj się na najważniejszym zadaniu i przejdź do działania!

 

Kiedy poczujesz się zestresowana, wykonaj te trzy kroki. Rób to za każdym razem, by wypracować nowy, pozytywny nawyk. 

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz