Jak radzić sobie z chorobą

Jak radzić sobie z chorobą? Oto poradnik!

Przeziębienie trwa od 7 do 10 dni. Trudno skrócić czas jego trwania, ale można złagodzić niektóre objawy. Oto porady:

 

Jak radzić sobie z chorobą?

 

  1. Gdy pojawiają się pierwsze objawy – zmęczenie, bóle głowy i gardła – sięgnij po preparaty zawierające cynk, większą dawkę witaminy C i rutyny. Wygrzej się!
  2. Drugiego dnia katar staje się bardziej obfity, bóle są silniejsze, pojawia się gorączka. Sięgnij po polecone przez zaufanego farmaceutę leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe lub przeciwzapalne. Dokładnie czytaj skład preparatów!
  3. Mimo zastosowania się do powyższych wskazówek infekcja nadal się rozwija? Jeśli tak, zostań w domu! Opuść zajęcia na uczelni, weź wolne. Wypoczynek i ciepło mogą Ci tylko pomóc! Zjedz domowy rosół, najlepiej ugotowany przez mamę lub męża, a nie przez Ciebie. Spożywaj dużo płynów! Ból gardła możesz łagodzić płukankami lub medykamentami w tabletkach albo sprayu.
  4. Czwartego dnia objawy nieco się zmieniają. Katar gęstnieje, czasem pojawia się suchy kaszel. Co robić? Inhaluj drogi oddechowe.
  5. Objawy łagodnieją, ale często pojawiają się bóle mięśni. Zostań pod kołdrą albo, jeśli musisz wstać, ubierz się ciepło. Przyjmuj preparaty przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe – w tym celu do swojej diety możesz włączyć czosnek.

 

Jeśli objawy nie ustąpiły, idź do lekarza.  Być może infekcja przybrała poważniejszą postać. Szczegóły w listopadowym numerze Mody na Zdrowie.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz