objawy ADHD

Jakie są objawy ADHD? Rodzicu, kliknij i sprawdź!

ADHD to zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Skąd się bierze? Często przyczyną tego schorzenia jest niedotlenienie przy porodzie. Prowadzone są również badania genów. Jakie są objawy ADHD? Co powinno zaniepokoić rodziców? Oto porada:

 

Jakie są objawy ADHD?

 

  • Duża ruchliwość, problemy z koncentracją, generowanie hałasu – choć to typowe cechy przedszkolaka, to także pierwsze objawy zaburzeń.
  • Uwagę rodziców zarówno dziewczynek, jak i chłopców powinny zwrócić: niemożność utrzymania skupienia, zapominanie o poleceniach czy prośbach.
  • U chłopców występuje także nadmierna ruchliwość. Zanika ona zwykle w wieku dojrzewania. Warto dodać, że bardzo często u dziewczynek  ten objaw nie występuje w ogóle, przez co o wiele rzadziej diagnozuje się u nich ADHD.

 

Więcej informacji dotyczących ADHD znajdziesz w październikowym numerze „Mody na Zdrowie”. O gazetę pytaj w swojej aptece: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz