sposoby na komary

Jakie są sprawdzone sposoby na komary? Mamy dla Was wskazówki!

Sposoby na komary – jak się przed nimi chronić?

Coraz częściej przez piękną pogodę mamy problem z komarami, które gryzą nas po całym ciele. Niektórym z nas to nie przeszkadza, jednak są osoby, które rozdrapując ugryzienia, później przez długi czas nie mogą pozbyć się śladów po ukąszeniu. Każdy z nas zna tę sytuację, gdy zostajemy pogryzieni przez komary, czy to w czasie pobytu nad jeziorem, czy podczas grillowania na działce. Należy zaznaczyć, że komary przyciąga między innymi pot oraz zwiększone stężenie dwutlenku węgla w powietrzu. Kiedy już dojdzie do ukąszenia, miejsce to swędzi. Dzieje się tak przez wstrzyknięcie śliny komara, zawierającej substancję, która podrażnia skórę. Wynikiem tego jest spuchnięta, zaczerwieniona skóra, która swędzi.

Jakie sposoby na komary w walce z nimi będą najlepsze?

Jednym ze sprawdzonych sposobów na komary są konkretne rośliny, które odstraszają owady. Warto zaopatrzyć się w pelargonie, bazylię. Co zrobić by komary nie wlatywały nam do mieszkania? Możemy na parapecie ułożyć plasterki cebuli lub włączyć środek przeciw komarom. Postawienie kadzidełek zapachowych w pomieszczeniu także może być dobrym pomysłem.

Jak leczyć pokąsane miejsca, jeśli dojdzie już do pogryzienia?

Jeśli widzimy lub czujemy na naszym ciele, że staliśmy się ofiarami pogryzienia przez komary, najlepiej posmarować czymś ugryzione miejsce. Może to być sok z cytryny, olejek eukaliptusowy, goździki czy spirytus salicylowy. Jeśli żadna z tych propozycji nie przynosi zamierzonego efektu, możemy udać się do apteki po środki niwelujące swędzenie ugryzionej skóry. Na polskim rynku coraz popularniejsze stają się elektroniczne odstraszacze, emitujące ultradźwięki.

Jak radzić sobie z ugryzieniem przez komary?

Jeżeli chcesz zapobiec ugryzieniu przez komara, a tym samym swędzącej skórze, musimy zaopatrzyć się w preparaty stosowane zarówno na skórę naszego ciała, jak i te, które są podłączane do kontaktu, czy stosowane w pomieszczeniach. Niektórzy z nas stosują opaski na rękę. Polegają na tym, że uwalnia ona substancję blokującą receptory u komarów, a tym samym człowiek jest dla komarów niewidzialny. Często jest jednak tak, że zapach z jednej bransolety jest zbyt za słaby i potrzebujemy ich kilka.

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz