Kiedy trzeba iść z dzieckiem do psychologa

Kiedy trzeba iść z dzieckiem do psychologa? Oto porada!

Wizyta u psychologa nie jest powodem do wstydu ani przyznaniem się do porażki. Dusza i umysł, tak jak ciało, czasem potrzebują lekarza. Szczególnie, gdy chodzi o dziecko. Kiedy trzeba iść z dzieckiem do psychologa? Kiedy należy szukać pomocy u specjalisty? Oto porada:

 

Kiedy trzeba iść z dzieckiem do psychologa?

 

  • Zawsze, gdy coś nas niepokoi. Lepiej dmuchać na zimne, wtedy rozmowa z psychologiem pozwoli rozwiać nasze wątpliwości.
  • Psycholog daje możliwość porozmawiania o emocjach w bezpiecznych warunkach i ułożenia sobie różnych rzeczy. Natomiast w przypadku, gdy dostrzeże, że z naszym dzieckiem dzieje się coś niepokojącego, lepiej, żeby stało się to jak najwcześniej, dzięki temu będzie można wdrożyć środki zapobiegające rozwinięciu się zaburzeń lub pomagające poradzić sobie dziecku z trudnymi dla niego emocjami.
  • Sytuacjami, kiedy bezwzględnie należy zgłosić się po pomoc, są: myśli samobójcze u dziecka, natężenie emocji uniemożliwiające codzienne funkcjonowanie (np. chodzenie do szkoły), samookaleczenia oraz problemy z odżywianiem u dziecka (bardzo niska waga, jak i prowokowanie wymiotów).

 

Pamiętaj – to, że Twoje dziecko spotyka się z psychologiem, nie oznacza, że ma zaburzenia psychiczne.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz