leki nasenne

Leki nasenne – (nie)bezpieczny sposób na sen. Poznaj zagrożenia!

Tematu bezsenności ciąg dalszy. Dziś przyjrzymy się lekom nasennym. Współcześnie to najpopularniejszy sposób radzenia sobie z bezsennością. Owszem, pomagają w odpłynięciu w krainę snów, ale mają również wiele skutków ubocznych. Jakie zagrożenia wiążą się z przyjmowaniem leków nasennych? Sprawdź – oto porada:

leki nasenne

Jakie skutki uboczne mają leki nasenne?

 

  • Benzodiazepiny są środkami, po zażyciu których pojawiać się mogą m.in. nadmierna senność (i to w ciągu dnia!), zaburzenia czynności psychoruchowych czy zawroty głowy. Jakość snu nie zawsze jest też zadowalająca. Przyjmujący lek, nawet po 9 godzinach snu, może czuć się rozbity i zmęczony.
  • Po długim czasie przyjmowania leku organizm przestaje na niego reagować. Wymusza to zwiększanie dawek, mieszanie preparatów i w rezultacie niezwykle groźne dla zdrowia i życia uzależnienie.

 

Pamiętaj – leki na sen sprowadzają sen, ale nie likwidują jego braku! Jeśli problemy z zaśnięciem utrzymują się długi czas, konieczna jest wizyta u lekarza!

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz