Life hack

Life hack – coś co czyni twoje życie łatwiejszym.

Termin ten pochodzi z języka angielskiego. Pierwszy człon tłumaczy się „życie”, a drugi „cięcie”, „uderzenie”. Nazwa ta znaczy cokolwiek co sprawia, ze nasze codzienne życie staje się prostsze, może to być: trik, strategia, pomysł, czy metoda.

Jaki jest twój life hack?

Jeśli robisz coś konkretnego, lub po prostu chcesz poprawić jakość swojego codziennego życia poprzez wykonywanie swoich czynności w sposób bardziej wydajny i efektywny, warto porozglądać się za jakimiś life hackami. Poczujesz się dużo lepiej i sprawisz, że wszyscy wokół Ciebie to zauważą.

Jak znaleźć swój life hack?

Żyjąc w XXI wieku mamy dostęp do internetu, a dzięki temu mamy dostęp do bezkresu informacji na wyciągnięcie ręki. Nie powinno więc nikogo dziwić, że internet oferuje masę różnych life hacków, które mogą okazać się pomocne dla nas. Wiele portali wychodzi z propozycjami jak robic rzeczy codzienne w niecodzienny sposób, sprawiając przy tym, że zaczynamy cieszyc się z wykonywania czynności, które pod wpływem czasu przestały sprawiać nam przyjemność. Dodatkowo, triki te pozwalają nam odnaleźć czynniki danej pracy z których nie zdawaliśmy sobie sprawy, że mogą istnieć.

Pamiętaj, że life hack life hackowi nie równy.

Niektóre portale internetowe oferują przeróżne strategie, czy metody zrobienia czegoś, lecz nie wszystkie są naprawdę warte wdrążenia w nasze życie. Najlepiej zawsze porównać life hacki z różnych miejsc. Na przykład, jeżeli czytasz gdzieś o skuteczności zakładania łańcuchów na opony podczas wyprawy w zimnych rejonach syberyjskiej tundry, zajrzyj jeszcze na parę innych stron internetowych, by zobaczyć co one mówią o tym. Czasami może się okazać, że coś co może wydawać się ok na pierwszy rzut oka, może być całkowicie bezużyteczne w rzeczywistości.

Jaki life hack ma twój znajomy?

Mówi się, że najciemniej jest pod latarnią. Czasami nie trzeba szukać daleko, by znaleźć czego szukamy. Podpatrując ludzi z naszego otoczenia możemy zyskać najwięcej, gdyż metody, które oni stosują są już sprawdzone.

Udostępnij

Autor Porady

admin

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz