makijaż, który odmładza

Makijaż, który odmładza? Zrób go sama!

Odmładzać mogą dobrze dobrane kosmetyki i fryzura, o czym pisaliśmy w poniedziałkowej poradzie: http://poradadnia.pl/odejmij-sobie-lat-fryzura-oto-porada/ . A jak odjąć sobie lat makijażem? Oto porada:

 

Jak zrobić makijaż, który odmładza?

 

  • Dobry podkład to podstawa. Powinien kryć przebarwienia i rozszerzone naczynka, a jednocześnie dawać efekt liftingu i odrobinę rozświetlać skórę (mat dodaje lat). Pamiętajmy, żeby nakładać go starannie i nie za dużo. „Maska” z podkładu i pudru uwypukla zmarszczki. W tym wypadku im mniej, tym lepiej!
  • Jeśli naszym rzęsom brakuje objętości, zagęśćmy je, rysując kredką do oczu mikroskopijne kropki tuż przy linii rzęs. Używajmy mascary pogrubiającej i podkręcającej włoski. Podwinięte rzęsy „otwierają” oko.
  • Zacznijmy używać różu do policzków. Wystarczy odrobina na kościach policzkowych, by skóra wyglądała na świeższą i młodszą.
  • Brązy, kolory toffi i whisky na ustach rzadko wyglądają dobrze. Lepiej sprawdzają się fuksje, cyklameny, karminy i czerwień.
  • Powieki malujmy cieniami w jasnej gamie, które lekko połyskują.
  • Dajmy się choć raz umalować wizażyście i podpatrzmy, jak pracuje. Pytajmy o techniki aplikacji kosmetyków, zgódźmy się na eksperymenty kolorystyczne. Może właśnie dzięki temu znajdziemy nowy, lepszy styl?

 

Pamiętaj – systematyczność to słowo klucz, gdy myślimy o pielęgnacyjnych efektach. Dlatego dbanie o urodę nie powinno być zrywem, ale codziennymi drobnymi działaniami biorącymi pod uwagę wymagania zewnętrzne oraz indywidualne potrzeby skóry.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz