mało jesz i tyjesz

Mało jesz i tyjesz? Oto prawdopodobna przyczyna!

Wydaje Ci się, że nie jesz dużo, a wskazówka na wadze zamiast w dół idzie w górę? Czujesz, że przybywa Ci ciałka tu i tam? Czy to możliwe? Tak! Oto porada:

mało jesz i tyjesz

Jak sprawdzić, czy faktycznie mało jesz?

 

  • Jeśli przybieraniu na wadze nie towarzyszy zdiagnozowana przez lekarza choroba mogąca odpowiadać za taki stan rzeczy, odpowiedź jest prosta: przeświadczenie o spożywaniu małej ilości jedzenia jest mylne. Słowem: nie ma możliwości, by nie jeść i tyć.
  • Wszystkim przekonanym o cudzie przybierania na wadze mimo niedostarczania sobie pożywienia zaleca się poprowadzenie przez kilka dni dzienniczka, w którym zapisywać się będzie wszystkie spożywane produkty. Prawdopodobnie okaże się, że to „nic” to: owoce, przekąski, przegryzki.

 

Dzienniczek nie wskazał na „winnego” tycia? Zgłoś się do lekarza – może warto przeprowadzić chociaż te podstawowe badania?

 

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz