masaż głęboki

Masaż głęboki – czym jest i na co pomaga? Oto porada!

Wiele jest przyczyn i rodzajów bólu. Niezależnie od źródła zakłóca nasz komfort i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Masaż głęboki to obecnie jedna z najpopularniejszych niefarmakologicznych form walki z bólem. Oto porada:

 

Jak przebiega i na co pomaga masaż głęboki?

 

  • Ten typ masażu polega na pracy masażysty z warstwami tkanek w celu ich rozluźnienia, wydłużenia, przywracania prawidłowego napięcia głębokich warstw mięśni.
  • Warto podkreślić, że często efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu! Masażysta poprzez usuwanie napięć w strukturze powięzi przywraca równowagę w całym organizmie, powoduje zmniejszenie bólu, poprawę giętkości i płynności ruchu.
  • Dotyk masażysty lub fizjoterapeuty pozytywnie wpływa na wszystkie organy – nerwy, naczynia krwionośne, mięśnie i kości. Skutkuje prawidłowym ułożeniem nerwów, powięzi, mięśni i stawów.

 

Uwaga – z każdym pacjentem pracuje się indywidualnie, aby osiągnąć pożądany stan w jak najkrótszym czasie. Chcesz dowiedzieć się więcej o masażu głębokim? Sięgnij po miesięcznik „Moda na Zdrowie”, który znajdziesz w aptece: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/ .

 

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz