jaki wpływ na serce ma seks

Miłość na zdrowie – jaki wpływ na serce ma seks? Sprawdź!

Uwaga – aktywność seksualna to najlepszy miernik naszego zdrowia. Kardiolodzy ostrzegają: zaburzenia tej sfery w wielu przypadkach mogą być wczesnym sygnałem rozwijającej się choroby serca lub oznaczać problemy w funkcjonowaniu całego układu krwionośnego. To nie żart! Warto więc się kochać na zdrowie! Oto porada:

jaki wpływ na serce ma seks

Jaki wpływ na serce ma seks?

 

  • Seks to doskonały trening dla serca. W czasie orgazmu serce przyspiesza z 70 uderzeń na minutę do 150–160. Wzrasta ciśnienie, a krew wypełnia najdrobniejsze naczynka.
  • Według kardiologów, osoby uprawiające seks przynajmniej trzy razy na tydzień są mniej narażone na ataki serca i udary.
  • Podczas stosunku liczba oddechów wzrasta do 40 na minutę. Płytkie oddechy, potem głębokie i bezdech – to idealne ćwiczenia dla układu oddechowego, gdyż umożliwiają głęboką wentylację płuc.

 

Więcej o wpływie seksu na kondycję organizmu przeczytacie w najnowszym numerze miesięcznika „Moda na Zdrowie”. O listopadowy egzemplarz pytajcie w aptekach: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz