Czy seniorzy powinni uważać ze sportem

Na uprawianie sportu nigdy nie jest za późno – sprawdź!

W ostatnich latach dzięki osobom publicznym sport stał się nie tylko zdrowy, ale i modny. Regularne ćwiczenia rozpoczynają więc prawie wszyscy – uczniowie, studenci, pracujący. A co z seniorami? Czy istnieje granica wieku dla uprawiania sportu? Sprawdź!

 

Czy seniorzy powinni uważać ze sportem?

 

  • I tak, i nie. Choć z wiekiem trudniej o refleks czy dobrą ogólną sprawność, uwagę należy zwracać nie na PESEL, a na choroby. Jeśli cierpi się na osteoporozę, należy unikać ćwiczeń, które mogą doprowadzić do upadku. Nie trzeba jednak całkowicie rezygnować ze sportu! Wystarczy dobór odpowiedniej aktywności.
  • Osoby chorujące na cukrzycę lub nadciśnienie powinny umiarkowanie, ale systematycznie dbać o aktywność fizyczną.

 

Sport w starszym wieku to przede wszystkim sprawa indywidualna. Jeśli ktoś całe życie jeździł na nartach i nadal czuje się na siłach, dlaczego ma tego nie robić? Należy zachować zdrowy rozsądek i nie przesadzać z intensywnością.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz