Jak nerwy oddziałują na skórę

Nerwowa skóra? Dowiedz się więcej!

Układ nerwowy i skóra pochodzą z tego samego listka zarodkowego, są ze sobą anatomicznie związane i działają jak system naczyń połączonych. To dlatego każdy stres odzwierciedla się na skórze, a z kolei problemy skórne wprowadzają nas w stan ciągłego poirytowania. Jesteś zainteresowana szczegółami? Oto porada dla Ciebie!

 

Jak nerwy oddziałują na skórę?

 

  • Przewlekły stres spowalnia produkcję melatoniny – hormonu snu, co zmniejsza zdolność skóry do regeneracji. W efekcie skóra staje się cieńsza, traci jędrność i jest bardziej podatna na urazy i stany zapalne.
  • Badania potwierdzają, że pod wpływem stresu funkcja ochronna płaszcza hydrolipidowego słabnie. Czyni to skórę bardziej podatną na odwodnienie i infekcje. Jeśli stres jest długotrwały, skóra może stać się matowa, sucha i pomarszczona.
  • Zmarszczki pogłębiają się nie tylko ze względu na napięte lub wykrzywione w grymasie złości mięśnie twarzy, ale też z powodu wolnych rodników i innych reaktywnych form tlenu.

 

Więcej informacji dotyczących relacji skóry i nerwów znajdziesz w magazynie „Moda na Zdrowie”. Miesięcznik znajdziesz w aptece. Oto lista zaprzyjaźnionych placówek: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz