co jeść by poprawić kondycję włosów

Nie wiesz co jeść, by poprawić kondycję włosów? Przeczytaj kilka naszych wskazówek!

Wszystkie dobrze wiemy, jak ważna jest dobra kondycja naszych włosów, a jednocześnie ich piękny wygląd. Chciałybyśmy mieć długie, mocne włosy, które będą dobrze odżywione. Nie zawsze jednak tak jest, zwłaszcza po zimie, kiedy to stają się one łamliwe i przesuszone. Stosowanie specjalistycznych szamponów i odżywek to jedno, jednak możemy poprawić kondycje włosów przez odpowiednią dietę. Co należy jeść, by cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami? Podpowiadamy!

Co jeść, by poprawić kondycję włosów?  Wybierz produkty bogate w witaminy i minerały!

Jeśli zastanawiasz się, co jeść, by poprawić kondycję włosów, polecamy zapoznać się z produktami, które posiadają dużą ilość witamin. Które witaminy są najważniejsze dla ich kondycji? Z pewnością są to witaminy E, A, C, a także witaminy z grupy B. Dzięki ich obecności w poszczególnych produktach, Twoje włosy nabiorą ładnego wyglądu i będą szybciej rosnąć.

Co jeść, by poprawić kondycję włosów? W jakich produktach szukać witamin?

Aby odpowiednio zadbać o fryzurę, musisz wiedzieć, że witamina E występuje w różnego rodzaju kiełkach, liściach roślin zielonych, jak również w olejach roślinnych. Witamina A natomiast występuje w produktach odzwierzęcych, na przykład w tranie, mleku albo w wątróbce. Można ją dostarczyć w postaci gotowej lub jako beta – karoten. Znajdziemy go w pokarmach roślinnych, takich jak morele, brzoskwinie lub zielone warzywa. Witaminy z grupy B, w tym biotyna, występują w rybach, drobiu, jajach i produktach zbożowych. Witaminę C natomiast możemy znaleźć w świeżych owocach i warzywach.

Co jeść, by poprawić kondycję włosów? Co z innymi minerałami?

Niezbędnymi minerałami dla naszych włosów jest miedź i cynk. Znajdziemy je między innymi w jajach, rybach, chudym mięsie oraz orzechach. Mogą też występować w zielonych warzywach.

Co jeść, by poprawić kondycję włosów? Warzywa i owoce to podstawa!

Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami, jedz dużo owoców i warzyw! To one mają w swoim składzie dużą ilość witamin, które poprawią kondycję Twoich włosów, dzięki czemu nie będą osłabione i rozdwojone.

Udostępnij
Tagi
/

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz