Jak uchronić się przed burzą

Nie wiesz, jak uchronić się przed burzą? Sprawdź nasze podpowiedzi!

W związku z wysokimi temperaturami, które od dłuższego czasu goszczą w naszym kraju jesteśmy świadkami coraz gwałtowniejszych wyładowań. Niektóre burze mogą być niebezpieczne, zwłaszcza, kiedy zastaną nas na otwartej przestrzeni, gdzie nie mamy możliwości schronienia się. Jeśli jesteście osobami, które boją się burzy, tym bardziej powinniście poznać kilka wskazówek, jak przetrwać tę trudną sytuację! Zapraszamy do lektury!

Jak uchronić się przed burzą? Najlepiej jeśli przeczekasz ją w bezpiecznym miejscu!

Gwałtowne burze, które pojawiają się w trakcie upałów, często mogą wyrządzić wiele szkód. Połamane drzewa, uszkodzone samochody, a także zerwane dachy są smutnym efektem przejścia nawałnicy nad krajem i okolicą. Kiedy jesteśmy świadomi tego, że nie zdążymy dojść do domu, zanim nadejdzie burza, znajdźmy takie miejsce, w którym będziemy bezpieczni. Może to być najbliższy budynek, czy nawet sklep, który jest w pobliżu. Możemy wyjść na zewnątrz dopiero wtedy, gdy mamy całkowitą pewność tego, że burza minęła i nic nam nie grozi. Jeśli nie mamy blisko budynku, trzeba pamiętać o tym, by nie stać pod drzewami, słupami wysokiego napięcia i konstrukcjami, które mogą na nas spaść, na przykład znaki drogowe, czy nawet wiaty przystankowe.

Jak uchronić się przed burzą? Usuń wszystkie niebezpieczne elementy z tarasu!

Nie tylko taras, ale też obszar wokół domu, czy balkon musimy zabezpieczyć przed burzą. Należy zabrać z tych miejsc wszystkie elementy, które mógłby porwać wiatr. Trzeba też pamiętać o tym, by wyłączyć sprzęt elektroniczny z gniazdka zasilającego. W czasie trwania burzy nie powinno się też korzystać z telefonów komórkowych. Dla własnego bezpieczeństwa powinno się sprawdzić też, czy wszystkie okna i drzwi w domu są pozamykane.

Jak uchronić się przed burzą? Zadbaj o własne bezpieczeństwo!

W czasie niebezpiecznej burzy, musimy jak najszybciej schronić się w bezpiecznym miejscu. Ostrożności nigdy nie jest za wiele, więc dobrze, jeśli zadbamy nie tylko o siebie, ale także o swój dom. Pozwoli to na przeczekanie porywów wiatru, piorunów i deszczu.

 

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz