płyn do higieny intymnej

O higienę intymną zadbaj płynem, nie mydłem – oto porada!

Nasze sfery intymnej potrzebują wyjątkowej ochrony i dbałości o higienę. Do pielęgnacji używasz mydła? Niech od dziś w Twojej łazience zagości płyn do higieny intymnej! Oto porada:

płyn do higieny intymnej

Płyn do higieny intymnej – dlaczego należy używać go zamiast mydła?

 

  • Płyn do higieny intymnej zawiera  składniki nawilżające i łagodzące podrażnienia – glicerynę, prowitaminę B5 oraz wyciągi roślinne, między innymi z szałwii, rumianku czy kory dębu.
  • Kluczowym składnikiem tych produktów jest jednak kwas mlekowy – lekko zakwaszający okolice intymne, co jest niekorzystne dla potencjalnych patogenów.
  • Klasyczne mydła mają działanie alkalizujące i jeśli pozostaną gdzieś na błonie śluzowej, mogą ją podrażnić, a także zaburzyć właściwe pH zewnętrznych narządów płciowych, co sprzyja zakażeniom.

 

Więcej cennych informacji o pielęgnacji (i nie tylko) okolic intymnych znajdziecie w miesięczniku „Moda na Zdrowie” – www.modanazdrowie.pl .

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz