Odchudzasz się, a waga ciągle stoi w miejscu? Zobacz, co możesz zrobić!

Jeśli masz problem ze schudnięciem, wybierz się do specjalisty i zrób szczegółowe badania.

Przyczyną trudności z utratą dodatkowych kilogramów mogą być bowiem choroby, których występowania nie jesteś świadomy.

Co może powodować problemy z wagą?

1. Choroby tarczycy: aby zdiagnozować niedoczynność tarczycy, należy wykonać badanie poziomu TSH, fT3, fT4. Aby wykluczyć zapalenie tarczycy typu Hashimoto – Anty Tpo i Anty Tg.
2. Zaburzenia wydzielania insuliny i glukozy: insulinooporność to stan nietolerancji glukozy, prowadzący w krótkim czasie do cukrzycy typu II. Badanie poziomu glukozy i insuliny, wykonanie krzywej cukrowej i insulinowej na zlecenie lekarza endokrynologa, pozwala zdiagnozować schorzenie i wdrożyć odpowiednie leczenie.
3. Nietolerancje pokarmowe: glutenu, kazeiny, fruktozy i wielu innych składników, które mogą prowadzić do zatrzymania wody w tkankach. Twój organizm najbardziej obciąża wysoko przetworzona, oczyszczona żywność.
4. Zaburzenia poziomu hormonów płciowych oraz zespół policystycznych jajników: aby zdiagnozować problem, niezbędna jest kontrola poziomu testosteronu, LH/FSH, prolaktyny, a także badanie USG.
5. Niedobór witaminy D3 (25-OH-D): nasila ryzyko chorób autoimmunologicznych, otyłości, niedokrwistości.

Udostępnij
Tagi
/ /

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz