Jak uchronić się przed otyłością

Oglądanie telewizji grozi otyłością – uważaj!

Oglądanie telewizji to tylko pozornie bezpieczna rozrywka. Myślisz, że nic złego nie może Ci się stać na kanapie? Dzisiaj zmienisz zdanie – oto porada:

 

Jak uchronić się przed otyłością podczas oglądania telewizji?

 

  • Oglądanie telewizji sprzyja otyłości – patrząc na ekran, mimowolnie sięgamy po najczęściej słodkie lub tłuste przekąski. Jeśli koniecznie musimy coś jeść podczas domowego seansu, warto zaopatrzyć się w marchewki, winogrona lub inne owoce i warzywa.
  • Podczas oglądania telewizji nie ruszamy się – zmianę pozycji na kanapie ciężko nazwać ruchem. Może warto zmienić swój tygodniowy grafik i czas na telewizję zostawić na przykład tylko w czwartkowy wieczór, a zamiast pilota wybrać rower, kijki do marszu lub strój kąpielowy na basen?

 

Więcej o zagrożeniach związanych z oglądaniem telewizji przeczytasz we wrześniowym numerze „Mody na Zdrowie”. Gazety nie ma w Twojej aptece? Zamów prenumeratę już dziś: http://modanazdrowie.pl/prenumerata/.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz