Jaki kosmetyków powinni używać mężczyźni mający trądzik

Pielęgnacja cery trądzikowej u panów – oto porada!

Pozostajemy w temacie trądziku – tym razem mamy porady od eksperta dla… Panów!

Powstawaniu zmian trądzikowych sprzyja intensywne wydzielanie testosteronu. Trądzik u chłopców jest więc poważniejszy, trwa dłużej niż u dziewczyn, a wypryski pojawiają się na ramionach, plecach i klatce piersiowej. Na dodatek golenie, zwłaszcza bez zastosowania zmiękczających zarost kosmetyków, zwiększa ryzyko zaostrzenia stanów zapalnych. Jak Panowie powinni więc dbać o cerę? Oto porada:

 

Jaki kosmetyków powinni używać mężczyźni mający trądzik?

 

  • Preparat do mycia twarzy. Koniecznie powinien być z linii preparatów przeciwtrądzikowych. Pamiętajmy, aby unikać mycia twarzy zwykłym mydłem, by dodatkowo nie podrażnić skóry i nie wysuszyć jej nadmiernie, bo to doprowadzi do pogrubienia warstwy rogowej i – w mechanizmie błędnego koła – nasili powstawanie kolejnych zmian.
  • Krem lub żel łagodzący po goleniu. Niezależnie od tego, czy mamy zmiany trądzikowe, czy nie, po goleniu zawsze należałoby sięgnąć po beztłuszczowy żel, który złagodzi podrażnienia i nawilży skórę. Po jego wchłonięciu trzeba zastosować któryś z leczniczych preparatów do pielęgnacji cery trądzikowej. Taki kosmetyk należy nałożyć także po wieczornym oczyszczeniu twarzy.
  • Preparat do zmiękczania zarostu. Ropne wypryski sprawiają wiele kłopotów przy goleniu, trzeba więc bardzo uważać i nie przyciskać maszynki do skóry, bo każde skaleczenie będzie sprzyjało rozprzestrzenianiu się infekcji. Dlatego w przypadku trądziku lepiej sprawdzają się elektryczne golarki, bo działają delikatniej i wymagają mniejszej wprawy w operowaniu po skórze. Stosując maszynki jednorazowe lub z wymiennymi ostrzami, konieczne jest zastosowaniu sporej ilość preparatu do golenia po to, by odpowiednio zmiękczyć zarost i wygładzić powierzchnię skóry.
  • Punktowy preparat antytrądzikowy. Nakładamy go na pojedyncze zmiany zapalne. Jeśli będzie miał formę przezroczystego żelu – zadziała tylko leczniczo – antybakteryjnie i wysuszająco. Jeśli będzie w kolorze beżowym, dodatkowo zamaskuje niedoskonałości.

 

Informacje o pielęgnacji cery trądzikowej u Pań znajdziesz w naszych poprzednich poradach oraz w magazynie „Moda na Zdrowie”.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz