Pielęgnacja włosów zimą

Pielęgnacja włosów zimą? Sprawdź, co powinnaś wiedzieć!

Zima to trudny czas dla naszej skóry, paznokci i włosów. Wymagają szczególnej pielęgnacji w szczególnej, bo mroźnej porze roku. Włosy stają się przesuszone, łamliwe, matowe. Przypominają siano lub nadmiernie się przetłuszczają. Jak zatem je regenerować w najchłodniejszy miesiącach w roku? Czego wymaga pielęgnacja włosów zimą? Oto porada!

 

Pielęgnacja włosów zimą – oto sekrety:

 

  • W codziennej pielęgnacji w domowym zaciszu  musimy wyjątkowo starannie dobierać produkty pielęgnacyjne: szampon i odżywkę, ewentualnie maskę.
  • Warto też przyjrzeć się zimowej diecie – czy zawiera wystarczającą ilość pełnowartościowych produktów: warzyw, owoców, chudego nabiału, mięsa lub jego zamienników? Składniki odżywcze przyjmowane w pokarmach mają znaczenie dla wyglądu i kondycji naszych włosów.
  • Nie szarpmy ich włosów podczas mycia. Suszmy je bez suszarki (lub używając chłodnego nawiewu).
  • Wszelkie kosmetyki stosujmy w odpowiednich ilościach – umiar ma znaczenie także w pielęgnacji włosów.

 

 

W „Modzie na Zdrowie” – miesięczniku dostępnym w aptekach – znajdziecie informacje dotyczące zimowej pielęgnacji twarzy i dłoni. Zachęcamy do lektury!

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz