
Podpowiadamy, co powinnaś wiedzieć o… kolorach!
Żyjemy w świecie pełnym kolorów. Otaczają nas i wpływają na naszą kondycję fizyczną i samopoczucie. Sami również promieniujemy kolorami, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Kiedy i dlaczego powinnaś wybierać dany kolor? Oto porada!
Na co wpływają konkretne kolory?
- Żółty ma korzystny wpływ na umysł. Żółte ściany w salach lekcyjnych ułatwią przyswajanie wiedzy. Blat biurka w tym kolorze poprawi efektywność pracy, pomoże w podejmowaniu trafnych decyzji. Jednakże nadmiar może wywołać stany przemęczenia. Żółty element garderoby, żółtka jaj lub soki w tym kolorze (np. z mango lub ananasów) przyspieszą procesy kojarzenia i logicznego (ale nie abstrakcyjnego) myślenia.
- Zielony wzmacnia serce i płuca, stabilizuje układ krążenia i harmonizuje ciśnienie krwi, a ponadto oczyszcza organizm z toksyn. Pokarm w tym kolorze (zielone części roślin) wzmacnia ciało, zwiększa odporność i działa relaksująco. Jest to jedyna barwa, której nadmiar nie wywołuje negatywnych skutków.
- Niebieski wychładza i uspokaja, stabilizuje funkcje tarczycy, wzmacnia krtań i struny głosowe. Kolorem tym powinny otaczać się osoby zawodowo korzystające z aparatu mowy (np. nauczyciele, wykładowcy, aktorzy). Nadmiar tej barwy może wywołać stany apatii, zniechęcenia, nadmiernej senności.
- Indygo (ciemnoniebieski) pomaga w abstrakcyjnym myśleniu i innowacyjności. Otaczać się nim powinni naukowcy, konstruktorzy, artyści, także osoby pragnące rozbudzić w sobie intuicję oraz zdolności paranormalne. Niedobór tej barwy sprawia, że ludzie są mało empatyczni, nadmiar może wywołać nagłe stany depresji, a także zaburzenia umysłowe.
Więcej informacji o wadach i zaletach konkretnych barw przeczytasz w styczniowym numerze „Mody na Zdrowie”.
Nikt jeszcze nie dodał komentarza