Na co wpływają konkretne kolory

Podpowiadamy, co powinnaś wiedzieć o… kolorach!

Żyjemy w świecie pełnym kolorów. Otaczają nas i wpływają na naszą kondycję fizyczną i samopoczucie. Sami również promieniujemy kolorami, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Kiedy i dlaczego powinnaś wybierać dany kolor? Oto porada!

 

Na co wpływają konkretne kolory?

 

  • Żółty ma korzystny wpływ na umysł. Żółte ściany w salach lekcyjnych ułatwią przyswajanie wiedzy. Blat biurka w tym kolorze poprawi efektywność pracy, pomoże w podejmowaniu trafnych decyzji. Jednakże nadmiar może wywołać stany przemęczenia. Żółty element garderoby, żółtka jaj lub soki w tym kolorze (np. z mango lub ananasów) przyspieszą procesy kojarzenia i logicznego (ale nie abstrakcyjnego) myślenia.
  • Zielony wzmacnia serce i płuca, stabilizuje układ krążenia i harmonizuje ciśnienie krwi, a ponadto oczyszcza organizm z toksyn. Pokarm w tym kolorze (zielone części roślin) wzmacnia ciało, zwiększa odporność i działa relaksująco. Jest to jedyna barwa, której nadmiar nie wywołuje negatywnych skutków.
  • Niebieski wychładza i uspokaja, stabilizuje funkcje tarczycy, wzmacnia krtań i struny głosowe. Kolorem tym powinny otaczać się osoby zawodowo korzystające z aparatu mowy (np. nauczyciele, wykładowcy, aktorzy). Nadmiar tej barwy może wywołać stany apatii, zniechęcenia, nadmiernej senności.
  • Indygo (ciemnoniebieski) pomaga w abstrakcyjnym myśleniu i innowacyjności. Otaczać się nim powinni naukowcy, konstruktorzy, artyści, także osoby pragnące rozbudzić w sobie intuicję oraz zdolności paranormalne. Niedobór tej barwy sprawia, że ludzie są mało empatyczni, nadmiar może wywołać nagłe stany depresji, a także zaburzenia umysłowe.

 

Więcej informacji o wadach i zaletach konkretnych barw przeczytasz w styczniowym numerze „Mody na Zdrowie”.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz