ekstrakt z młodego jęczmienia

Podpowiadamy, dlaczego warto stosować ekstrakt z młodego jęczmienia!

Jęczmień jest jedną z najstarszych roślin uprawnych, ale badania nad wyjątkowymi właściwościami tej rośliny liczą sobie mniej niż sto lat. Dlaczego warto wprowadzić go do codziennej diety? Jakie ma właściwości? Oto porada:

ekstrakt z młodego jęczmienia

Dlaczego warto stosować ekstrakt z młodego jęczmienia?

  • Oczyszcza organizm. Młody jęczmień wspomaga detoksykację i obniża poziom pestycydów w organizmie.
  • Obniża ryzyko miażdżycy. Redukuje poziom lipidów w osoczu krwi. Wspiera układ nerwowy. Przedłuża życie neuronom, a także stymuluje powstawanie i różnicowanie komórek nerwowych oraz synaps.
  • W efekcie wspomaga uczenie się, pamięć i wyższe procesy myślowe, takie jak planowanie czy logiczne i abstrakcyjne myślenie.
  • Pomaga w odchudzaniu. Zawiera dużo rozpuszczalnego błonnika, a ten zwiększa uczucie sytości i opóźnia opróżnianie żołądka. Natomiast błonnik nierozpuszczalny pobudza perystaltykę jelit, zapobiegając zaparciom, które często pojawiają się u osób w trakcie odchudzania.
Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz