Jak nauczyć dziecko reguł

Podpowiadamy, jak nauczyć dziecko reguł!

W sobotę świętowaliśmy Dzień Matki. Każda Mama przynajmniej raz zadała sobie pytanie: jak mogę nauczyć dziecko reguł? Dziś polecamy Wam kilka sprawdzonych sposobów. Oto porada:

Jak nauczyć dziecko reguł

Jak nauczyć dziecko reguł?

  • Ustal reguły, wyznacz jasne granice obowiązujące w Twojej rodzinie i nazwij je po imieniu. Dziecko musi wiedzieć, na czym stoi. Sformułuj zasady dotyczące spania, jedzenia, sprzątania, oglądania telewizji i relacji z innymi członkami rodziny. Uwaga – przy ich ustalaniu pamiętaj o potrzebach dziecka, ale również o swoich. Nawet niemowlę potrafi zauważyć reakcję rodziców i wyciągnąć wnioski, jak powinno się zachowywać.
  • Każde dziecko ma swoje mocne i słabsze strony, a zadaniem rodziców jest odkrywanie tego, co w nim najlepsze, chwalenie go za małe i duże osiągnięcia, przy jednoczesnej akceptacji jego ograniczeń. Kiedy Twoje wymagania nie będą odbiegały od możliwości i zdolności dziecka, wówczas ono nie będzie odczuwało potrzeby buntu, a nabierze wiary we własne siły.
  • Rozmawiaj z dzieckiem w sposób prosty i zrozumiały. Dawaj mu jasne odpowiedzi, kontroluj swój głos i mowę ciała i kilkakrotnie powtórz, co dziecko powinno zrobić (technika tzw. zacinającej się płyty).
Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz