jak prawidłowo myć włosy

Podpowiadamy, jak prawidłowo myć włosy!

Wydaje się, że mycie włosów jest czynnością arcyprostą. Okazuje się jednak, że często dbamy o włosy nieprawidłowo. W najlepszym wypadku – nie wykorzystując możliwości wzmacniania w tym czasie włosów, w najgorszym – szkodząc im. Zastanawiasz się czy i co robisz źle? Oto porada:

jak prawidłowo myć włosy

Jak prawidłowo myć włosy?

 

  1. Nigdy nie myjemy włosów nad wanną czy w umywalce, nachylając się tak, że głowa znajduje poniżej linii serca. Krew nie dociera wtedy do skóry głowy i masaż czy poprawa ukrwienia skóry głowy jest po prostu niemożliwa. Głowę myjemy, stojąc pod prysznicem lub siedząc w wannie i spłukujemy, odchylając ją do tyłu.
  2. Szampon wylewamy najpierw na dłoń, potem przenosimy na głowę i włosy, doprowadzamy do spienienia, wykonujemy masaż głowy. Szczególnie zwracamy uwagę na czubek głowy – jest on newralgiczny, jeśli chodzi o przepływ krwi.
  3. Po spłukaniu szamponu nakładamy odżywkę. Tę z kolei dobieramy do aktualnego stanu włosów (do włosów cienkich, delikatnych, pozbawionych blasku, farbowanych etc.).
  4. Włosy spłukujemy, odchylając głowę do tyłu. Woda powinna być chłodna, w ostatnim płukaniu nawet zimna – w ten sposób domykamy i wygładzamy łuski włosa.
  5. Włosy powinniśmy zostawić do samoistnego wyschnięcia, ale jednocześnie nie należy kłaść się z mokrą fryzurą do łóżka. Pocieranie wilgotnymi włosami o poduszkę naraża je na uszkodzenia.

 

Więcej porad dotyczących pielęgnacji włosów znajdziesz w nowym numerze „Mody na Zdrowie”.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz