olej na włosy

Polej olej na włosy – oto porada!

Olej odżywia skórę – chroni ją i nawilża. Docenia go zwłaszcza sucha i szorstka skóra. A włosy? Jak działa olej na włosy? Sprawdź – oto porada:

olej na włosy

Olej na włosy – dlaczego warto go stosować?

 

  • Olejki doskonale pielęgnują włosy, przede wszystkim suche, grube i kręcone.
  • Choć olejek nawilża, chroni, nabłyszcza i ułatwia rozczesywanie włosów, trzeba używać go z umiarem. Aplikowany w zbyt dużej ilości zostawia tłuste ślady i zamiast pomóc sprawia, że fryzura opadnie.
  • Jak używać olejku na włosy? Najlepiej rozetrzeć go w dłoniach, aby dobrze się rozgrzał i rozpuścił, a potem wcierać we włosy od połowy długości po końcówki. Uwaga – jeśli Twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania się, należy dozować tylko na końcówki.
  • Dla cienkich i delikatnych sprawdzają się olejki o lekkich, nietłustych konsystencjach, najlepiej w sprayu. Należy rozpylać je z dużej odległości i w niewielkich ilościach, od połowy długości ku końcówkom.

 

Więcej o korzystnym wpływie olej(k)ów na urodę, przeczytacie w miesięczniku „Moda na Zdrowie” – http://modanazdrowie.pl/blog/moda-na-zdrowie/.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz