Dieta – od czego zacząć?

Zarówno liczba diet, jak i porad w tej materii z dnia na dzień rośnie i zaskakuje swoją innowacyjnością. Niektórzy mówią czego nie jeść, inni zaś polecają, co jeść. Osoby, które reklamują swoje usługi z zakresu dobierania diet i odchudzania radzą co eliminować, albo co łączyć.
Dla ułatwienia przygotowaliśmy kilka rad, które pomogą uporządkować Ci wiedzę na najczęściej wpisywane hasło w Google, a mianowicie: „porady dieta”.

Pij dużo wody lub innych napojów, które są niskokaloryczne.

Zanim przystąpimy do spożywania smakołyków i przekąsek takich jak chipsy czy paluszki, wypijmy szklankę wody. Często zdarza się tak, że pragnienie jest mylone z głodem. Dlatego też zanim sięgniemy po niezdrową przekąskę, warto skosztować szklankę chłodnej wody. Jeśli nie lubimy czystej wody, warto spróbować świeżego soku owocowego.

Ciesz się ulubionymi potrawami.

Żadna dieta nie będzie skuteczna, jeśli odmówimy sobie tego, co lubimy najbardziej. Złe samopoczucie spowodowane brakiem ulubionych potraw może doprowadzić do tego, ze zrzucenie zbędnych kilogramów będzie dla nas torturą. Pamiętajmy – kluczem każdej diety jest umiar. Dlatego też ulubionych ciasteczek nie musimy trzymać w zaryglowanej szafce – skosztujmy jedno, a resztę schowajmy.

Jedz kilka posiłków w ciągu dnia.

Pamiętajmy – lepiej zjeść klika mniejszych posiłków, a częściej, niż dwa obfite. Wszystkie badania pokazują, że lepiej zjeść pięć posiłków niewielkich, czy też przekąsek w ciągu dnia, niż jeden-lub dwa całkowicie do syta, a nawet do uczucia przejedzenia.

Śniadanie to podstawa!

Jeśli rezygnujemy ze śniadania, skazujemy się na silne uczucie głodu, które może towarzyszyć nam przez cały dzień i doprowadzić do tego, że będziemy zaspokajać je niezdrowymi przekąskami. Z badań wynika, że osoby, które nie jedzą śniadań, o wiele więcej spożywają na obiad i kolację, co w konsekwencji prowadzi do tycia. Zatem by schudnąć i utrzymać zdrową, wymarzoną wagę, trzeba znaleźć czas na poranny posiłek – to niezwykle ważne dla organizmu!

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz