Właściwości orzechów włoskich

Tym razem porady dieta skupia się na właściwościach, jakie posiadają orzechy włoskie. Z przeprowadzonych badań wynika, że orzechy posiadają dwa razy więcej antyoksydantów, niż inne warzywa i owoce. Ponadto w orzechach włoskich obecna jest witamina E, która ma zbawienny wpływ na układ krwionośny. Orzechy włoskie mogą z powodzeniem zastąpić ryby, ponieważ zawierają kwasy tłuszczowe, które wykorzystywane są do obniżenia poziomu cholesterolu.  

Dieta – chroń układ krążenia!

Dzięki spożywaniu orzechów włoskich możesz obniżyć poziom cholesterolu, zwalczyć stany zapalne oraz uniknąć zakrzepów. Dodatkowo możliwe staje się obniżenie ciśnienia krwi, co sprawia, że zmniejsza się ryzyko pojawienia się nowotworów.  

Cierpisz na nadpotliwość? Jedz orzechy!

Jeśli zmagasz się z nadpotliwością, skorzystaj z porady dieta! Napar przygotowany z liści orzechów pomoże w walce z potliwością, głównie stóp. Poza moczeniem w nim stóp, można go stosować również podczas kąpieli. Wówczas napar z orzechów zadziała kojąco i złagodzi podrażnieni a skóry.  

Orzechy włoskie na piękniejszą cerę

Wyciąg z orzechów stosowanych jest od wielu lat w kremach i maseczkach do twarzy. Wykorzystywane są również w kosmetykach dla cery dojrzałej. Dlaczego? Ponieważ zawierają koenzym, Q10, który pozwala na zatrzymanie wody w skórze, co powoduje, że wygląda ona na bardziej odżywioną.  

Orzechy na problemy żołądkowe porady dieta

Orzechy włoskie posiadają wiele różnorodnych właściwości bakteriobójczych, dzięki temu przeciwdziałają na gronkowce, paciorkowce oraz bakterie duru brzusznego. Działają również przeciwzapalnie i pomagają w odtruciu organizmu. Sprawdzą się również przy biegunce bakteryjnej. Wówczas można zastosować leczenie wywarem z liści lub domową nalewką.

Na wzmocnienie układu nerwowego

Orzechy włoskie mogą okazać się pomocne dla naszych komórek nerwowych. Orzechy bogate są również w kwas foliowy i magnez, który także wpływa na system nerwowy. Orzechy włoskie zaleca się wszystkim tym, którzy zmagają się z przemęczeniem lub problemami ze snem.

Poprawa pracy mózgu możliwa dzięki orzechom

Orzechy włoskie wpływają nie tylko na układ nerwowy, ale również na pracę naszego mózgu. Są zalecane szczególnie osobom, które się uczą, ponieważ wpływają na usprawnienie procesów myślowych.

Udostępnij

Autor Porady

admin

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz