Podpowiadamy, jak prać bieliznę

Porady – jak prawidłowo dbać o bieliznę?

Bielizna to najważniejsza część stylizacji, zwłaszcza damskiej. To od jej doboru zależy wygląd sylwetki oraz to, jak będą się prezentowały ubrania. Producenci proponują nam bieliznę właściwie na każdą okazję. Wbrew pozorom dbanie o nią wcale nie jest takie proste. Bielizna powinna być prawidłowo prana, przechowywana i pielęgnowana przez swoją właścicielkę. Oto porady, jak dobrze dbać o bieliznę, by zawsze była atrakcyjna dla oka i spełniała swoje właściwości.

Porady – czytaj ze zrozumieniem

W przypadku bielizny ta zasada dotyczy metki. To pierwsza czynność, którą powinniśmy wykonać po zakupie bielizny. Informacje na metce sugerują, w jaki sposób należy dbać o bieliznę, a konkretnie: jak ją prać, suszyć i przechowywać, by nie straciła fasonu oraz właściwości.

Porady – pranie ma znaczenie

Delikatna bielizna wymaga równie delikatnych środków do prania i płukania. Preparaty nie mogę jej uszkodzić, mają za zadanie pomóc dłużej zachować oryginalny kształt, kolor i jakość. Uwaga – porada – bieliznę, zwłaszcza tą koronkową lub uszytą z niezwykle delikatnych tkanin, najlepiej prać w proszkach przeznaczonych do prania bielizny lub ubranek dziecięcych. Pamiętaj – płyn do płukania powinien być delikatny i posiadać funkcję zmiękczania tkanin.

Porady – pierz bieliznę w rękach

Bieliznę najlepiej prać ręcznie. To gwarancja, że nie utraci swojego kształtu i nie zniszczy się pod wpływem zbyt wysokiej temperatury prania w pralce. Trudne zabrudzenia? Poradzisz sobie z nimi nawet przy praniu ręcznym. Wystarczy, że użyjesz gąbki nasączonej mydłem w płynie.

Porady – kup specjalny woreczek do prania bielizny

Pierzesz bieliznę w pralce? Włóż ją do specjalnego woreczka! To naprawdę świetny i praktyczny wynalazek, który zdecydowanie ułatwia pranie bielizny. Woreczki przede wszystkim zapobiegają deformacji bielizny i jej uszkodzeniu podczas prania w pralce. Ich „obsługa” jest dziecinnie prosta. Wystarczy włożyć do nich bieliznę, a następnie zasunąć woreczek na zamek. Pamiętaj, by jednorazowo nie wkładać do woreczka zbyt wielu biustonosz, ponieważ mogą się nie wyprać dokładnie.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz