Porady zdrowie jak ubrać się na trening

Porady zdrowie – jak ubrać się na trening jesienią?

Porady zdrowie poruszają istotną dla biegaczy informacje na temat ubioru na trening na świeżym powietrzu. Jesienna aura służy przeziębieniom, infekcjom i chorobom, które niejednokrotnie spowodowane są często zmieniającymi się temperaturami oraz wiszącymi w powietrzu bakteriami. Niestabilne warunki pogodowe nie powinny przekreślać naszych treningowych planów. Wystarczy odpowiedni ubiór i zapobiegniemy zdrowotnym problemom.

Porady zdrowie – trenuj jesienią!

Zewsząd słyszymy, że jesienne treningi w zimne poranku lub wieczory nie są dobre dla zdrowie. Oczywiście to nieprawda. Jesienne powietrze, brak upałów to dwa z wielu argumentów przemawiających za wybraniem się na jesienny trening. Wystarczy odpowiednio się ubrać, unikniemy wówczas potencjalnych skutków ewentualnego przeziębienia, a jednocześnie dobrze wpłynie na nasze zdrowie. Co zatem powinniśmy ubrać na trening w jesienny dzień?

Porady zdrowie – buty takie jak zawsze

Do butów nie musicie przykuwać uwagi. Ubranie tych co zawsze butów będzie wystarczające (o ile nie wybieramy się na trudny, przełajowy teren). Zalecamy jednak ubranie cienkich skarpetek – jeśli z tego zazwyczaj rezygnujecie, to jesienią jest to obowiązkowa część garderoby sportowca. Podkreślamy, iż lepiej będzie wybrać cienkie, „oddychające” skarpety, aniżeli grube, frotowe.

Porady zdrowie – leginsy

Pozycja obowiązkowa, i to nie tylko dla kobiet! Zarówno trenujące kobiety, jak i mężczyźni, powinni ubierać na jesienny trening leginsy, których materiał jest elastyczny, niekrępujący ruchów i dodatkowo dobrze zapewniający ciepło całemu ciału. Mężczyźni, nie wstydźcie się leginsów! Współcześnie marki odzieży sportowej produkują również wersje dla Was.

Zestawy na „K”

Zestawy na „K” to nic innego jak kurtka, kamizelka i koszulka z długim rękawem, jakie powinniśmy przywdziać na siebie, by zapewnić ciału odpowiednią termikę.

Porady na zdrowie – opatul się buffką!

Wynaleziona przed kilkoma sezonami element ubioru dla sportowców, cieszy się stale rosnącą popularnością. Już teraz wielu biegaczy nie wyobraża sobie treningu bez przywdziania buffki, która posiada wiele zastosowań. Możemy ją użyć jako opaskę, bądź czapkę, ale najlepiej się sprawdza jako dopasowany do ciała szalik chroniący szyję.

Inne elementy ubioru

Nie zapominajcie również o czapce i rękawiczkach. Nigdy nie wiadomo, kiedy okażą się Wam przydatne.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz