Jak zmniejszyć widoczność blizny

Pożegnaj się z… blizną!

Cesarskie cięcie, operacja wycięcia wyrostka, trudno gojące się rany, trądzik, a nawet tatuaż – każde uszkodzenie skóry kończy się mniej lub bardziej widoczną blizną. Niełatwo jest ją usunąć. Można jednak sprawić, aby była jak najmniej widoczna. Jak to zrobić? Oto porada!

 

Jak zmniejszyć widoczność blizny?

 

  • Zastosuj silikon. Rozjaśnia i spłaszcza bliznę, poprawia jej wygląd i elastyczność, stanowi barierę dla bakterii. Temperatura powierzchni skóry pod żelem czy plastrem z silikonu podwyższa się o około 1 st. C, co przyspiesza regenerację blizny. Żel silikonowy sprawdza się w przypadku blizn znajdujących się na ruchomych częściach ciała (kolana czy łokcie), znamion występujących w obrębie twarzy i dekoltu (blizny potrądzikowe, pozabiegowe) oraz na rozległych bliznach, np. po oparzeniach czy rozstępach. Ultracienkie i przezroczyste plastry silikonowe poleca się stosować na płaskich powierzchniach ciała (brzuch – po cięciu cesarskim i operacjach ginekologicznych, klatka piersiowa, uda, piszczele) oraz na bliznach znajdujących się pod ubraniem (są gładkie – nie zaczepiają o odzież i nie brudzą jej). Jeden plaster może być stosowany nawet do pięciu dni, jednak największą skuteczność daje ten zmieniany co 24 godziny. Długą listę zalet silikonu dopełnia fakt, że nie ogranicza on przepuszczalności tlenu – skóra pod plastrem naturalnie oddycha, a jednocześnie nadmierne parowanie wody z naskórka jest ograniczone. Efekty? Blizna tworzy się w dobrze nawilżonej tkance, dzięki czemu jest miękka, elastyczna, nie boli i nie swędzi.
  • Po laseroterapii należy przyjąć komórki macierzyste. Odbudowują one fizjologiczną strukturę skóry ze zwłókniałej tkanki, dzięki czemu pojawią się nowe komórki.
  • Blizna? Ukłuj ją! Mikronakłuwanie to system pulsujących igieł, które wykonują w skórze pionowe mikrootwory, uruchamiając w ten sposób naturalne czynniki wzrostu i mobilizując skórę do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych – to sprzyja likwidacji blizny.

 

Kiedy blizna pojawia się w widocznym miejscu na twarzy lub ciele albo sprawia problemy zdrowotne, warto rozważyć jej usunięcie w gabinecie medycyny estetycznej. Więcej na ten temat przeczytasz w „Modzie na Zdrowie”. Sprawdź, gdzie możesz dostać najnowszy numer: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz