Jak dbać o oczy

Pracujesz przy komputerze? Sprawdź, jak dbać o oczy!

Przy komputerze pracujemy, przy ekranach odpoczywamy, korzystając z telefonów komórkowych czy tabletów. Nasze oczy nie lubią takiego trybu życia – wysychają, bolą, szczypią… Jak możemy im pomóc? Oto porada:

 

Jak dbać o oczy, pracując przy komputerze?

 

  • Podczas pracy światło musi być rozproszone, nie punktowe. Pod żadnym pozorem nie może razić i odbijać się od ekranu.
  • Odległość twarzy od monitora powinna wynosić 70 centymetrów, a górna krawędź ekranu znajdować się poniżej poziomu oczu.
  • Dbaj, by powietrze w pokoju było wilgotne. Możesz postawić w nim nawilżacz lub miseczki z wodą.
  • W pomieszczeniu, w którym pracujesz, postaw dużo doniczek z roślinami. Dlaczego? Ponieważ neutralizują szkodliwy wpływ promieniowania. Ponadto udowodniono, że patrzenie na zieleń odpręża wzrok.
  • Jeśli nosisz okulary, koniecznie zainwestuj w szkła pokryte powłoką refleksyjną, która sprawia, że światło z monitora nie odbija się od szkieł. Zwiększy się komfort widzenia.

 

Jak mieć sokoli wzrok? Jak dbać o ten wrażliwy narząd? Dowiedz się więcej z listopadowego numeru „Mody na Zdrowie” – www.modanazdrowie.pl !

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz