Czyszczenie aluminium domowymi sposobami

Twoje aluminiowe przybory kuchenne widziały lepsze czasy? Próbowałaś wielu, ale nawet za pomocą najlepszych środków nie potrafisz usunąć z nich plam? Mamy dla Ciebie praktyczne triki! Przygotowaliśmy kilka domowych sposobów na wyczyszczenie garnków i przyborów kuchennych z aluminium. Oto porady!

Soda oczyszczona dobra na wszystko

Sodę stosuje się nie tylko w kuchni. Panie domu doskonale wiedzą, że częściej używa się jej w porządkach. W połączeniu z wodą utlenioną poradzi sobie również z brudem na aluminiowych przyrządach kuchennych. Do przygotowania środka do czyszczenia będą potrzebne: 1 łyżka sody oczyszczonej i 2 łyżki wody utlenionej. Brudne naczynie z aluminium polej wodą utlenioną, a następnie posyp sodą. Później, za pomocą szczotki lub szorstkiej gąbki, wyczyść naczynie. Po zakończonym szorowaniu umyj naczynie pod bieżącą wodą. Uwaga – aluminium bardzo szybko reaguje z sodą, jej użycie może powodować przebarwienia. Sodę należy więc stosować w rozsądnych ilościach.

Użyj kwasku i soku z cytryny

Kwas cytrynowy i sok z cytryny są łagodnym środkiem czyszczącym i świetnie usuwają plamy, także z aluminium. Czego potrzebujesz? 1 łyżki soku z cytryny i 1 łyżki kwasku cytrynowego, a także szczoteczkę. Połącz kwasek cytrynowy z sokiem. Otrzymaną miksturę przelej na brudne naczynie i porządnie wyszoruj szczotką. Po zakończonym czyszczeniu umyj naczynie pod wodą. I gotowe!

Mąka, sól i ocet poradzą sobie z brudnym aluminium

Mieszanka mąki, soli i octu to inny domowy i bardzo skuteczny środek do czyszczenia naczyń aluminiowych. Do przygotowania mieszanki potrzebujesz: 1 łyżki mąki, 1 łyżeczki soli oraz 1 łyżkę octu. Połącz wszystkie składniki – mieszając, uzyskaj konsystencję gładkiej pasty. Gotową pastę nałóż pastę na zabrudzone naczynie i zostaw na 30-40 minut. Następnie wyszoruj naczynie, opłucz i osusz. Efekt gwarantowany!

Gdzie środek czyszczący nie może, tam… ocet pośle

Kwas octowy jest cudownym środkiem na pozbycie się tłustych plam na naczyniach aluminiowych. Rozcieńcz ocet w wodzie – w dwóch łyżkach wody rozpuść jedną łyżkę octu. Zanurz gąbkę w otrzymanym roztworze i przeczyść aluminium. Dzięki szczoteczce z łatwością dosięgniesz trudno dostępne miejsc. Po zakończonym czyszczeniu, umyj naczynie w czystej wodzie.

Naczynia jak nowe

Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się pomocne i wyczyścisz swoje naczynia, które będą jak nowe!

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

komentarze 4
 • Avatar
  Plisy Rolety Warszawa
  Dodano: 01:13, 03 stycznia Odpowiedz

  Niezmiernie interesująco napisany tekst. Myślę, że można go jeszcze bardziej rozwinąć.

 • Avatar
  górnik zabrze
  Dodano: 00:59, 31 grudnia Odpowiedz

  Pozytywne.

 • Avatar
  górnik zabrze
  Dodano: 00:59, 31 grudnia Odpowiedz

  Pozytywne..jestem na tak.

 • Avatar
  Adam
  Dodano: 16:29, 28 stycznia Odpowiedz

  Ja często miałem problemy to zawsze radziłem sobie może mniej popularną metodą czyli stosowaniem kwasku cytrynowego oraz zwykłym płynem do naczyń tak sam czyszczę i zawsze wygalają jak nowe, druciak oczywiście mimo wszystko jest niezębny do zdjęcia brudu.

Zostaw komentarz